Vítejte v MŠ Vídeňská

Naše mateřská škola poskytuje předškolní vzdělávání od roku 1966. Nachází se v klidné části vnitrobloku ulic Vídeňská a Havlenova. Budova atriového typu má tři třídy s příslušenstvím, kapacita školy je 75 dětí. Na budovu školy navazuje zrekonstruovaná školní zahrada s dřevěnými průlezkami, houpadly a hřištěm s gumovým povrchem a mlhovištěm. Předností školy je vlastní zmodernizovaná kuchyně, poskytující kvalitní a pestrou stravu.
S dětmi pracuje kolektiv učitelek s odbornou kvalifikací pro práci s dětmi předškolního věku. Děti jsou rozděleny do 3 věkově smíšených tříd.

about_us

Nabízíme dětem vzdělání, poučení a zábavu
již od roku 1966

Těšíme se na vaši návštěvu!
Cílem předškolního vzdělávání je všestranný rozvoj předškolního dítěte po stránce fyzické, rozumové, sociální i emocionální.

Čtěte více
Vzdělávání dětí probíhá na základě vlastního Školního vzdělávacího programu "Roste ze mne osobnost".
Program je zaměřen na osobnostní rozvoj, na posilování sebevědomí a samostatnosti každého dítěte a na vytváření kamarádských vztahů mezi dětmi. V průběhu celého dne jsou zařazovány aktivity na seznamování s anglickým jazykem.

Provoz školy je od 0645 do 1645 hodin.

Naše Motto:

Rok je dlouhý provázek, má pro nás hodně otázek,
dny jak korálky navlékáme, úkolů se nelekáme.
Každý den si hrajeme a hodně se smějeme,
nové věci poznáváme, s kamarády si pomáháme.
Až školka skončí, korálky si zavážeme
a co budeme chtít v životě dokážeme!"

Aktivity školy:

Nejlépe si děti předškolního věku zapamatují, co vidí, slyší, na co si mohou sáhnout, co si prožijí.

Nadstandardní aktivity:

Nadstandardní aktivity pořádané ve spolupráci s Brněnským dráčkem, z.s. (probíhají zpravidla 1x týdně a plně si je hradí rodiče):

• Tvořílek - výtvarné tvoření

Doplňkové aktivity:

• Hravé seznamování s angličtinou v průběhu dne
  • Sportík
  • Plavání v bazénu se slanou vodou
  • Oslavy narozenin
  • Návštěvy divadel, kin, planetária, koncertů
  • Výlety a exkurze
  • Mikulášská a Vánoční nadílka
  • Otevírání a zavírání školní zahrádky